اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
مقام معظم رهبری: بخش اصلی جهاد اقتصادی مسئله تولید ملی است و اگر ما توانستیم تولیدات داخلی را رونق دهیم مسئله تورم و اشتغال حل خواهد شد .

افتتاح مرکز آموزش ، توانمندسازی و اشتغال بانوان به همت موسسه حامیان اندیشه رشاد

مهوش صابری مدیر عامل موسسه حامیان اندیشه رشاد از راه اندازی مرکز آموزش و توانمندسازی با هدف ایجاد فضای اشتغال و درآمد زایی بانوان سرپرست خانواده خبرداد.

آقای دکتر قالیباف شهردار محترم تهران درمراسم افتتاحیه این مرکز اعلام کرد توجه به موضوع آسیبهای اجتماعی وظیفه اسلامی و انسانی شهرداری می باشد و خاطر نشان کردند بیکاری زمینه و بستر خیلی از مشکلات بوده و بسیاری از آسیبها نیز ریشه در بیکاری و فقردارد و راه اندازی مراکز مهارت آموزی و اشتغال ویژه بانوان سرپرست خانواده و بد سرپرست به آنان کمک می کند تا بتوانند اقتصاد خانه را اداره کنند .این کار برکات زیادی داشته و از بسیاری از خطرات پیش رو نیز جلوگیری کرده است.

قالیباف با تقدیر از مشارکت موسساتی که در حوزه آسیبهای اجتماعی و کارآفرینی مشغول به کار هستند تاکید کرد در این زمینه شهرداری تهران به همه صاحب نظران این عرصه دست نیاز دراز می کند و در عین حال اطمینان می دهیم که کار ما مبتنی بر یک کار دقیق، مشورت با اهل نظر و تجربه ای است که در این موضوع داریم.

خانم صابری مدیر موسسه حامیان اندیشه رشاد نیز با اشاره به چگونگی راه اندازی این مرکز گفت : مراکز مهارت آموزی به منظور توانمند سازی زنان سرپرست خانواده راه اندازی شده است  تا آنها بتوانند با خاطری آسوده شروع به کار و درآمدزایی کنند. هدف دیگر ما از ایجاد چنین مراکزی ایجاد محیطی امن برای زنان سرپرست خانواده ای است که مهارت دارند اماپشتوانه ای ندارند . در بیشتر مواقع زنانی به موسسه ما مراجعه می کنند که توانمندی های ویژه ای دارند اما مشکل آنها نداشتن سرمایه لازم برای شروع کار و فعالیت است و در واقع این مراکز می تواند بانوان را بدون سرمایه زیاد به کار مشغول کند. مدیر موسسه حامیان اندیشه رشاد گفت: این مرکزدر زمینه تولید کیف و کفش و دوخت کوسن و روتختی افتتاح شده است همچنین دراین مرکز برنامه های جانبی دیگری در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به برپایی کلاس های مهارت آموزی ،مشاوره های فردی و گروهی و برپایی اردوهای تفریحی و زیارتی اشاره کرد.

421226589_46056 1 2 3 4 421328603_45519 7 421827697_40784

421328694_45156IMGM1259 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *